Společný výcvik jednotek Weiding 2019

Dne 27. 4. 2019 se uskutečnil společný výcvik jednotek na domácí půdě našeho partnerského hasičského sboru v německém Weidingu. Tento výcvik se uskutečnil ku příležitosti 10 letého výročí našeho přátelství, které uplynulo v minulém roce a proto jsme se navzájem domluvili, že počínaje letošním rokem uspořádáme vždy jeden výcvik v Německu a druhý v České republice. Výcviku v Německu se zúčastnily tyto sbory – FFW Weiding, FFW Tiefenbach, FFW Schönsee a za naši stranu jednotka SDH Poběžovice.

Letošní první výcvik spočíval v nácviku dálkové dopravě vody na místo požáru – zemědělské usedlosti. Němečtí kolegové zajistili celou dálkovou dopravu vody ze stroje do stroje až na místo události, kde byla ustavena naše technika – CAS 32 T815, která prováděla hašení pomocí jednoho C a jednoho D proudu. Po zjištění, že disponujeme stále dostatečným přísunem vody na požářiště, bylo velitelem cvičení rozhodnuto o použití lafetové proudnice s největším možným průměrem trysky, takže jsme v jednu chvíli dodávali do místa zásahu cca. 1500 až 1800 litrů vody za minutu. Stojí za zmínku, že po vyhlášení poplachu jsme byli na místě vzdáleném zhruba 1 km za 2 minuty, kdy jsme ihned započali s hasebními pracemi, a po ustavení techniky a rozvinutí hadic začala být naše Tatra plněna z dálkové dopravy vody za přibližně 15 minut od vyhlášení poplachu, což je při zhruba 900 metrové délce vedení a zapojení třech strojů velmi dobrý výkon.

Bohužel se výcvik neobešel bez ztrát na materiálu, v tomto případě jsme přišli o celkem 3 hadice, ale to tak bývá a musím uznat, že se vždy podařila poškozená hadice nahradit v co nejmenší časové prodlevě. Za celou dobu zásahu nebyly hasební práce přerušeny a to je velice důležitý fakt.

Po provedení výcviku proběhlo vyhodnocení a krásné posezení s našimi přáteli, kdy jsme obdrželi k výročí našeho přátelství krásný pamětní list a další úžasné dary.

Děkujeme moc našim německým přátelům za zorganizování krásného výcviku a budeme se těšit na podzim u nás, v Poběžovicích.

Petr Vejvančický
Velitel JSDH

Fotogalerie: (pro zobrazení větších obrázků klikněte na název galerie)

Příspěvek byl publikován v rubrice Partnerství SDH Poběžovice - FFW Weiding, Výcvik a školení jednotky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..