Okrsková soutěž v požárním sportu 2024

Dne 6. 4. 2024 se uskutečnilo na hasičském hřišti v Poběžovicích pravidelné sportovní klání týmů sborů dobrovolných hasičů, které jsou organizovány v rámci okrsku č. 11 Poběžovice.

Pro tuto roční dobu se za nezvykle teplého počasí sešlo celkem 8 týmů, z toho 5 týmů mužů, 1 tým žen a 2 týmy mladých hasičů. Soutěžilo se v tradičních disciplínách, tedy ve štafetě 4 x 100 metrů a královské disciplíně v požárním útoku. Po nutné prezenci a poradě vedoucích družstev s rozhodčími se začalo soutěžit nejprve ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami. V této disciplíně soutěží 4 hasiči, kde každý z nich absolvuje svůj úsek. První úsek je průběhový, tedy bez překážky. Ve druhém úseku je zapotřebí překonat 2 m vysokou bariéru, ve třetím úseku musí hasič přemístit prázdný hasicí přístroj, který ovšem nesmí spadnout a nakonec ve čtvrtém úseku hasič překoná s hadicemi kladinu, zapojí vedení do připraveného rozdělovače a nakonec proběhne se spojeným vedením cílem.

Jak dopadly výsledky po první disciplíně, ve které soutěžila pouze družstva složená z mužů?

TýmVýsledný čas (min:sek:set)Pořadí
SDH Pařezov1:19:231.
SDH Poběžovice1:22:812.
SDH Vlkanov1:23:143.
SDH Drahotín1:51:764.
SDH Mnichov1:53:445.

Následovala královská disciplína požárního sportu, tedy požární útok. Zde se již do klání zapojila i družstva žen a dětí a tak bylo o zdravé soupeření postaráno. Požární útok většina z vás určitě zná, ale přesto jen stojí za zmínku, že družstvo vzájemnou spoluprací musí utvořit přívodní vedení do stroje a dále dopravní a útočné vedení, kterým srazí připravené barely na terčích.

Jaké byly výsledky v této disciplíně?

TýmVýsledný čas (min:sek:set)Pořadí
SDH Pařezov0:25:521.
SDH Vlkanov0:31:632.
SDH Mnichov0:37:023.
SDH Drahotín0:37:624.
SDH Poběžovice0:44:375.
Požární útok – muži
TýmVýsledný čas (min:sek:set)Pořadí
SDH Pařezov0:36:071.
Požární útok – ženy
TýmVýsledný čas (min:sek:set)Pořadí
SDH Poběžovice – starší žáci0:33:371.
SDH Poběžovice – mladší žáci0:36:392.
Požární útok – děti

Velice nás potěšilo zapojení skoro všech sborů v našem okrsku a to i za situace, kdy některé týmy neměly dostatek lidí pro splnění disciplín. Sbory si tak navzájem personálně vypomohly a tak někteří závodníci běželi ve dvou, nebo dokonce i ve třech týmech. To je spolupráce, která je mezi hasiči běžná a je radost vidět, že i v dnešní době stále funguje.

Děkujeme Sboru dobrovolných hasičů v Poběžovicích za bezproblémovou organizaci celé soutěže, technické zázemí a občerstvení, OSH Domažlice za poskytnutí pohárů pro výherce, našemu sponzorovi, pivovaru Bernard za dary pro soutěžící a v neposlední řadě taktéž městu Poběžovice za poskytnutí techniky, darů pro mladé hasiče a další podpory, bez které by šlo takovou soutěž jen těžko realizovat. Nejvíce je ale třeba poděkovat kamarádům hasičům, kteří přijeli a společně si užili neobvykle příjemný den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Požární sport se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..