Společný mezinárodní výcvik jednotek – Weiding 2024

V sobotu, dne 13. dubna 2024 se uskutečnil pravidelný mezinárodní výcvik jednotek okrsku č. 11 Poběžovice a jednotek z regionu Schönseer Land. Tématem výcviku byl požár budovy základní školy, kde došlo k zahoření v suterénu a uvíznutí dvou osob.

Celý výcvik byl postaven na zcela reálných základech, jehož provedení spočívalo v zásahu pomocí cisteren a automobilového žebříku přímo na místě, nasazení dýchací techniky a použití vyváděcích masek. Během zásahu pak bylo utvořeno dálkové dopravní vedení, které využilo jako zdroj vody velkou podzemní nádrž v centru obce. Dále byly využity dva hydranty v rámci funkčního vodovodního řadu, kterými se doplňovaly CAS na místě události. I přes jazykovou bariéru proběhl celý výcvik bez větších nedostatků a problémů. Jedinou situací, kdy bylo třeba operativně reagovat, byla výměna jedné poškozené hadice ve vedení dálkové dopravy vody. I to trvalo doslova pár desítek vteřin a vše se obešlo bez negativního vlivu na zásah.

Po ukončení výcviku proběhlo společné tradiční focení všech zúčastněných a následné vyhodnocení u připraveného občerstvení, kde se utužovaly vzájemné přátelské vztahy do večerních hodin. Děkujeme našemu přátelskému sboru v německém Weidingu za možnost získávání nejen nových přátel, ale hlavně nabírání nových zkušeností a postupů, které můžeme využít následně v rámci své činnosti.

Společného výcviku se zúčastnily následující jednotky:

  • FFW Weiding
  • FFW Dietersdorf
  • FFW Schönsee
  • JSDH Poběžovice
  • JSDH Mnichov
  • JSDH Nový Kramolín
  • JSDH Drahotín
  • JSDH Pařezov

Děkujeme všem zúčastněným za perfektně strávený den! Na podzim se zase všichni společně sejdeme v našem okrsku, kde bude opět naplánován společný výcvik s trochu jiným tématem.

Martin Kopecký – velitel „zásahu“

Příspěvek byl publikován v rubrice Partnerství SDH Poběžovice - FFW Weiding, Výcvik a školení jednotky se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..