2. kolo Chodské ligy v disciplínách TFA – ohlédnutí

2. kolo Chodské ligy v disciplínách TFA je za námi, zde přinášíme malé ohlédnutí, jak vše probíhalo a jak vše dopadlo.

1. kolo se uskutečnilo 7. dubna 2018, kdy proběhl závod „Výstup na věž“, který pořádal SDH Domažlice. Po krátké přestávce se 28. dubna 2018 setkali závodníci opět po roce v Poběžovicích, kde proběhl za velmi slunečného počasí již 4. ročník soutěže Poběžovický železný hasič, který je již podruhé součástí Chodské ligy v disciplínách TFA.

Letošní ročník byl zase trochu jiný. Jelikož nás v říjnu tohoto roku čeká mistrovství ČR v disciplínách TFA, které se bude konat v na domažlickém náměstí, snažili jsme se i kola Chodské ligy přizpůsobit tak, aby se jednotlivými disciplínami tomuto závodu přiblížily. Závodníci tak museli absolvovat například vytažení závaží na dvoupatrové lešení, prolézt se závažím tunel, nebo překonat tři metry vysokou bariéru. Dle vyjádření závodníků po absolvování trati byla její náročnost opět o něco vyšší a na výsledkové listině to bylo znát. Důležité je, že každé místo má svoje zvláštnosti, v Poběžovicích například výstup po schodech, nebo sklon náměstí a to všechno dělá závod specifickým a osobitějším.

Jak to v tomto kole dopadlo s výsledky? Prvenství si odnesl Antonín Rendl z SDH Česká Kubice, který tak vytvořil rekord této trati s časem 5:30,0, hned za ním odvedl parádní výkon Jakub Kulhánek z SDH Tlumačov s časem 5:48,1 a jako třetí stál na bedně již tradiční účastník naší ligy Robin Bureš z JSDH Cítoliby s časem 6:11,4.

Chtěli bychom moc poděkovat závodníkům, kteří mnohdy vážili dalekou cestu do Poběžovic a závod absolvovali. Všichni závodníci si zaslouží uznání za to, že se do závodu přihlásili a zkusili si sáhnout na dno svých sil.

Chtěli bychom taky poděkovat sponzorům, firmám DSD Metal s.r.o, Vochoc, Dräger, pivovaru Chodovar za podporu, HZS Plzeňského kraje za materiální zabezpečení a zejména senátoru Janu Látkovi a městu Poběžovice za záštitu, finanční podporu a možnost pořádání závodu v srdci Poběžovic.

Největší poděkování ale patří členům SDH Poběžovice, členům SDH Drahotín, kamarádům a známým, klukům, kteří jsou součástí Chodské ligy za to, že každý dal ruku k dílu a závod se uskutečnil. Děkujeme, moc si každé podpory vážíme!

Fotogalerie ze závodu (další galerie a videa budeme postupně přidávat):

Příspěvek byl publikován v rubrice Poběžovický železný hasič se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..