Stanování s mladými hasiči 2018

Ve dnech 10. až 12. 8. 2018 proběhl již šestý ročník stanování mladých hasičů, který se konal již po páté na místě zvaném „Perlák“, které se nachází nedaleko městečka Hostouň.

Jak vlastně takové stanování probíhalo a co jsme všechno s mladými hasiči dělali a tvořili? V pátek se mladí hasiči do Hostouně vydali vlakem a hned se šlo jako každý rok do jídelny „U Pepy“, kde jsme si dali pozdní oběd. Poté naše cesta vedla na tábor, kde jsme rozložili stany a dali se do přípravy večeře. V pátek jsou jako každý rok buřtíky, letos připravené na grilu s dřevěným uhlím a byla to dobrota. V mezidobí ještě proběhla soutěž ve střelbě ze vzduchovky, které se zúčastnili i ti nejmladší účastníci.

V sobotu jsme se nasnídali a vyrazili jsme pěšky do Újezdu sv. Kříže, kde jsme měli na dvě hodiny zamluvenou dráhu v místní kuželně. Mladí hasiči celou dobu hráli a bylo vidět, že je to velice baví. Nikomu se nechtělo skončit, ale to už se blížil oběd, takže jsme opět vyrazili na pochod do Hostouně, kde jsme si opět naplnili bříška. V odpoledních a večerních hodinách proběhl hasičský kvíz, kde si mladí hasiči otestovali svoje znalosti ze života velkých hasičů a opět jsme stříleli ze vzduchovky. Na večeři jsme si pošmákli, připravili jsme si steaky na grilu a všichni byli spokojení. Únava po celém dni plným aktivit byla znát, a tak se mladí hasiči odebrali do stanů. My jsme však pro ně připravili ještě jedno překvapení, noční bojovou hru, kdy museli absolvovat vyznačenou trasu a na konci cesty se podepsat do deníku. Je třeba říci, že máme statečné mladé hasiče, trasu absolvovali i přes nástrahy a různá strašidla všichni a v knize nechyběl ani jeden podpis.

V neděli jsme již věnovali celé dopoledne úklidu a to nás nepustilo ani po cestě na oběd, neboť jsme po celé cestě dokázali naplnit celý velký pytel odpadky, které byly poházené kolem cesty. Občas zůstává rozum stát, co lidé dokáží vyhodit. To již ale pomalu přišla 14. hodina a mladí hasiči odjeli se svými rodiči domů. Na letošním stanování toho proběhlo tolik, že budeme mít na co vzpomínat. Hlavně nás opravdu potěšilo, jak mladí hasiči táhli všichni za jeden provaz, pomáhali si a byli jako jedna parta. Teď se zase chvilku neuvidíme, ale od září již opět startujeme s kroužkem mladých hasičů a věříme, že opět uvidíme tu samou partu, se kterou se vrhneme do nové sezóny hry Plamen.

Poděkování patří všem, kteří nám pomohli letošní stanování zrealizovat a hlavně jmenovitě Michalovi Botlovi a Alešovi Svobodovi, kteří byli s námi po celou dobu tábora a věnovali se mladým hasičům stejným dílem, jako jejich „papíroví“ vedoucí. Moc se těšíme na další rok, kdy se opět sejdeme a užijeme si společně bezvadný víkend.

Fotogalerie:

Příspěvek byl publikován v rubrice Mladí hasiči se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..